Rehabilitacja w połogu

Coraz więcej dam, które rodziły własne dzieci drogami natury przyznaje, że ma istotne problemy z mięśniami dna miednicy. W głównej mierze, są to trudności z nietrzymaniem moczu oraz ból w dole brzucha, jaki wynika z tego, że co poniektóre organy zmieniły trochę swoje miejsce po porodzie.

stożki dopochwowe

Do niedawna był to temat tabu i mało która z dam decydowała się mówić o swoich problemach po porodzie. W szeregu przypadków wydawało im się, że jest to problem natury intymnej oraz nie chciały rozmawiać nawet ze swoim lekarzem. Chwilowo jednak lekarze ginekolodzy sami zawiadamiają o takiej dyspozycji przyszłe matki. Poza tym, również w trakcie zajęć w szkole rodzenia wolno dowiedzieć się dużo o tym, jakie są w stanie pojawić się skutki porodu.
Kłopotami z mięśniami dna miednicy pojawiają się także u kobiet, jakie rodziły poprzez zabieg cesarskiego cięcia. Najczęściej u nich pojawia się w następnej kolejności ból w dole brzucha oraz kłopoty ze współżyciem. Bez wątpienia, nie musi być to normą oraz niektóre mamy nie skarżą się na tego rodzaju przypadłości, mimo to znaczący odsetek pacjentek zgłasza się po porodzie z takim problemem.
Najlepszym krokiem jest fizjoterapia urologiczna, którą można podjąć nadzwyczaj błyskawicznie po porodzie. Im prędzej jest taka możliwość, tym poprawniej, bo ćwiczenia dają wtedy lepsze rezultaty. W trakcie fizjoterapii, wykonuje się przeróżnego rodzaju ćwiczenia, jakie mają wzmacniać mięśnie i sprawiać, że będą się one w odpowiedni sposób kurczyły. Poza tym, nadzwyczaj istotną kwestią są też ćwiczenia oddechowe, jakie należy później jak najczęściej powtarzać. Na domiar tego, pacjentki uczą się również, jak wygląda prawidłowa pozycja ciała, jaka ma pojawić się w czasie czynności fizjologicznych.
Taka fizjoterapia po porodzie faworyzowana jest w szczególe paniom, które miały więcej porodów. Mogą niemniej jednak z niej korzystać także panie, które rodziły dzieci po raz pierwszy, jeżeli wyłącznie pojawiają się u nich jakiekolwiek nieprawidłowości. Co poniektórzy lekarze sugerują, że taka fizjoterapia ma być obowiązkowa po porodzie, tak jak w wypadku niektórych zabiegów chirurgicznych podbrzusza. Niesłychanie ekspresowo pozwala ona powrócić do normy i czuć się poprawnie. Dużo pacjentek twierdzi, że dzięki takim ćwiczeniom są w ostateczności w stanie wyprostować się oraz wykonywać cięższe czynności, które do tej pory wywoływały u nich nietrzymanie moczu lub dolegliwości bólowe. Lekarz ma prawo na fizjoterapię wypisać skierowanie. Istnieje też szansę skierowania z takich zajęć i treningów odpłatnie, w ramach osobistej opieki leczniczej.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *