Warto sięgnąć po suplementy?

Suplementy to preparaty, które uzupełniają dietę człowieka w substancje niezbędne dla zdrowia.
Suplementy w większości składają się ze związków chemicznych, takich jak: flawonoidy, błonnik, kwasy omega-3 i omega-6, witamin i minerałów, które naturalnie występują w pożywieniu.
Pamiętać jednak trzeba, że suplementy nie leczą chorób. Ich rolą jest zadbanie o to, by organizm pozostał w dobrym zdrowiu.
Suplementy są dokładnie oznaczone
Zgodnie z rozporządzeniem ministra zdrowia, wszystkie suplementy są dokładnie oznaczone. Na ich opakowaniu widoczna jest informacja dotycząca składu, dzięki czemu każdy dokładnie może przeczytać, z czego składa się dany specyfik. Dodatkowo na opakowaniu zamieszczona jest informacja o zalecanym dobowym spożyciu składników.
Oznakowanie suplementów to mus! Każdy zatwierdzony i bezpieczny dla zdrowia specyfik musi takie oznakowanie posiadać!
Jak zatwierdza się suplementy?
Suplementy to nie leki, a produkty spożywcze. Nie muszą przechodzić badań klinicznych. By wprowadzić produkt na rynek, wystarczy go zarejestrować w Głównym Inspektoracie Sanitarnym.
Co ciekawe, niektóre suplementy przeszły badania, które potwierdzają ich skuteczność. Producenci mogą wówczas umieścić na opakowaniu wskazania zdrowotne, takie jak: wzmacnianie kości czy obniżanie ciśnienia.

© Copyright Zdrowie 2022