Przywitaj lato z nową sylwetką!

Nadejście lata dodatkowo motywuje nas do zrzucenia zbędnych kilogramów i poprawy sylwetki. Nie warto jednak działać pod wpływem impulsu, zanim przystąpimy do kuracji odchudzającej pamiętajmy o odpowiednich przygotowaniach, które pomogą nam uzyskać zadowalające efekty bez uszczerbku na zdrowiu.          

 

Pierwszy krok ku pięknej figurze

Dodatkowe kilogramy czy centymetry w talii lub biodrach pomoże zwalczyć nam odpowiednia dieta i aktywność fizyczna. Decyzja o rozpoczęciu kuracji odchudzającej nigdy nie powinna być jednak podejmowana pochopnie, bez odpowiednich przygotowań. Wybierając przypadkowe diety, które w krótkim czasie mają nam zapewnić oszałamiające efekty, możemy jedynie zaszkodzić zdrowiu, spowolnić metabolizm i przyczynić się do niepożądanego efektu jojo. Spowoduje to także większe problemy przy powtórnej próbie zrzucenia kilogramów. Każda dieta jest przecież ingerencją w nasz organizm, dlatego tak ważna jest konsultacja ze specjalistą.  –Racjonalny plan żywieniowy dopasowany do indywidualnych potrzeb i zweryfikowanie podłoża nadwagi to podstawa prawidłowej kuracji odchudzającej – mówi Marietta Wyciechowska, dietetyczka z Naturhouse. – W ramach specjalnej akcji „Przywitaj lato z nową sylwetką” w naszych Centrach można skorzystać z bezpłatnej konsultacji z dietetykiem, który przeprowadzi wszystkie niezbędne pomiary i doradzi najlepszą ścieżkę odchudzania – dodaje ekspert Naturhouse. Zadaniem dietetyka będzie przeprowadzenie pomiaru zawartości tkanki tłuszczowej, wody metabolicznej i ustalenie podstawowych wskaźników. Na podstawie wywiadu dietetycznego możliwe jest określenie przyczyn nadwagi i dopasowanie planu dietetycznego, dostosowanego do kondycji organizmu i trybu życia. Niekiedy konieczna bywa również wizyta u lekarza, zwłaszcza jeśli cierpimy na poważne schorzenia i przyjmujemy na stałe leki, które mogą spowalniać efekty kuracji. Dla dietetyka istotna będzie również wiedza o stanie gospodarki hormonalnej, a także wyniki badań krwi i moczu, które dostarczą podstawowych informacji o naszym zdrowiu.

 

Zadbaj o formę fizyczną

Pozbycie się nadmiernych kilogramów wpłynie pozytywnie zarówno na nasze zdrowie, jak i samopoczucie. Podobne efekty uzyskamy pielęgnując ciało od zewnątrz. Profesjonalne zabiegi, masaże i odpowiednio dobrane kosmetyki zapewnią skórze właściwe nawilżenie i pielęgnację. Zapobiegną utracie elastyczności i pomogą zredukować rozstępy. Dodatkowym czynnikiem pomocnym w osiągnięciu zadbanej i smukłej sylwetki będą ćwiczenia fizyczne. Planując kurację odchudzająca, zawsze warto pomyśleć o dodatkowych zajęciach sportowych, zwiększających wydatek energii, poprawiających zdrowie oraz samopoczucie. Musi to być jednak aktywność odpowiednio dobrana. Pamiętajmy, że zbyt intensywne ćwiczenia nie pomogą nam pozbyć się tkanki tłuszczowej, tylko spowodują przyrost masy mięśniowej. W przypadku dużej otyłości należy być szczególnie ostrożnym, aby nie obciążać dodatkowo stawów i kręgosłupa.

© Copyright Zdrowie 2024